Zadzwoń do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - tel. (52) 345 33 03

Nasze kursy

/Nasze kursy
Nasze kursy2021-10-13T02:43:49+02:00

Trening Pamięci i Koncentracji Uwagi:

To tradycyjna metoda naszych kursów, dla osób ceniących sobie bezpośredni kontakt z prowadzącym zajęcia.

Grupy dobierane są wiekowo:

• grupa dla uczniów kl. I do III klasy Szkoły Podstawowej
  • grupa dla uczniów kl. IV do VI klasy Szkoły Podstawowej
  • grupa dla uczniów kl. VII do VIII klasy Szkoły Podstawowej
  • zajęcia indywidualne

Maksymalna ilość uczestników w grupach dziecięcych i młodzieżowych nie może przekroczyć 12 osób.

Kurs, uzupełniany jest modułem e-learningowym, w którym uczestnik kursu samodzielnie wykonuje ćwiczenia. Uczestnik sam ustala kiedy będzie wykonywał ćwiczenia e-learningowe. Dla efektywności ćwiczeń, najlepszy jest 3-4 dzień po zajęciach stacjonarnych.

Uczestnik krok po kroku nabywa nowe umiejętności zapamiętywania tylko wtedy, gdy aktywnie uczestniczy w zajęciach.

Naszym nadrzędnym celem jest to, aby poprzez trening pamięci, uczniowie efektywniej wykorzystywali czas na naukę w szkole.

Uczestnictwo w treningu, w widocznym stopniu, pozwala na zdecydowanie lepsze wyniki w nauce dzieci.

Konieczność zapamiętywania informacji związanych z lekcjami w szkole, występuje na każdym etapie edukacji. Trening Pamięci i Koncentracji Uwagi ułatwia dzieciom, w początkowym etapie przygody z edukacją, płynne przyswajanie wiedzy.

W kolejnych latach nauki, w szkole pojawiają się nowe przedmioty, a więc nowe wyzwania i obowiązki. Czy to będzie matematyka, historia, przyroda czy język angielski, wszędzie musimy przyswajać ogromną ilość materiału, który ponadto należy zapamiętać w sposób usystematyzowany.

Umiejętności zapamiętywania nabyte podczas naszych kursów w szkole podstawowej, znacznie ułatwiają start do nauki w liceum, technikum czy też na studiach. Z dnia na dzień zakres koniecznej do przyswojenia wiedzy dynamicznie wzrasta. Uczniowi, który wie jak się uczyć, jak zapamiętywać materiał, zdecydowanie łatwiej podołać nowym obowiązkom.

Efekty kursu:

🧠poprawa funkcjonowania pamięci krótkoterminowej
🧠poznanie swojego stylu uczenia się i zapamiętywania
🧠nauka samodzielnej pracy = zwiększenie efektywności nauki
🧠poznanie siły mnemotechniki
🧠przekonanie się, że pamięć jest procesem, którym można sterować zależnie od potrzeb
🧠wyćwiczenie spostrzegawczości, koncentracji i podzielności uwagi
🧠nauka tworzenia skutecznych notatek graficznych do nauki – map myśli
Pamięć to kompetencja, którą każdy może ćwiczyć. Istnieją w jej zakresie oczywiście znaczne różnice indywidualne – dokładnie tak, jak w sporcie. Nie każdy ma wrodzone predyspozycje do tego, by zostać olimpijczykiem – tak samo nie każdy bez trudu przypomni sobie kolejność kart w talii, czy rozkład jazdy autobusów sprzed 30 lat. Mało kto zresztą ma taką potrzebę. Tak samo jak dostępnym dla niemal każdego jest kilkunastokilometrowy marsz, tak samo każdy może cieszyć się z umiejętności zapamiętywania faktów, które są mu potrzebne w codziennym życiu. Jedno i drugie wymaga jednak treningu i elementarnej dbałości o formę, a także umiarkowanie zdrowego trybu życia.

Zapisując się na kurs, należy pamiętać że choć zajęcia odbywają się w formie zabawowej, przy użyciu kolorowych, atrakcyjnych wizualnie materiałów, to jest to praca dziecka, która ma przynieść określone efekty .

Prosty e-mail ikona | Wektory w domenie publicznej

szkolapamieciuw@spw.pl